AKUMULATORY ROLNICZE

AKUMULATORY ROLNICZE

Znalezienie solidnego akumulatora jest nie lada wyzwaniem dla każdego kierowcy. Tym bardziej w przypadku maszyn rolniczych, których rola w każdym gospodarstwie jest bardzo ważna. Czym kierować się przy wyborze nowego akumulatora rolniczego? Jak go konserwować, aby posłużył nam przez lata?
źródło zdjęcia: pixabay.com autor: maria­ anne
źródło zdjęcia: pixabay.com autor: maria­ anne

Maszyny rolnicze nieustannie są poddawane wielu ciężkim próbom: jazdy po nierównym gruncie czy praca w trudnych warunkach atmosferycznych to codzienność. Ponadto, ze względu na swój duży rozmiar, w wielu gospodarstwach nie ma możliwości umieszczenia ich w garażu, przez co maszyny ciągle są narażane na ekstremalnie skrajne temperatury. Z uwagi na nieprzewidywalność pogody, maszyny rolnicze powinny być utrzymywane w ciągłej gotowości do działania, aby ułatwić rolnikom prace polowe oraz oszczędzić in nerwów przed rozpoczęciem intensywnego okresu. Aby do tego nie dopuścić, każdą maszynę, traktor, ciągnik czy siewnik należy wyposażyć we właściwe dobrany akumulator rolniczy.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC AKUMULATOR ROLNICZY?

Wielu rolników ma problem z doborem akumulatora o właściwych parametrach, pasujących do konkretnej maszyny. Obecnie na rynku znaleźć możemy szeroki wybór akumulatorów rolniczych, pochodzących od różnych producentów, cechujących się zróżnicowanymi parametrami technicznymi oraz cenami, co niestety nie ułatwia dokonania wyboru. Każda maszyna rolnicza ma charakterystyczny dla siebie akumulator, którego specyfikacje znaleźć możemy w instrukcji obsługi pojazdu. Jeśli jednak zdarzy się, że nie mamy do niej dostępu, możemy posłużyć się katalogiem producentów akumulatorów rolniczych. Parametry, które są kluczowe przy wyborze odpowiedniej baterii to jej rozmiar, prąd rozruchowy i pojemność.

O CZYM PAMIĘTAĆ?

Akumulator jest jednym z najważniejszych elementów każdego pojazdu. Dostarcza energię niezbędną do uruchomienia silnika oraz pracy odbiorników zwłaszcza wtedy, kiedy maszyna jest w stanie spoczynku. N ależy pamiętać, że samo kupno odpowiedniego akumulatora nie wystarczy. J eśli chcemy, aby posłużył nam długo, powinniśmy zadbać o jego właściwą eksploatacje. Bateria pod żadnym pozorem nie powinna być przeładowana i o ile to możliwe, niewystawiona na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Należy również regularnie czyścić wieczko obudowy, ponieważ wilgoć, która tam się gromadzi może doprowadzać do zwarć i szybkich rozładowań. Warto również kontrolować stan baterii za pomocą woltomierza. Niektóre maszyny wymagają zamontowania dwóch akumulatorów, połączonych szeregowo, które muszą osiągnąć taki sam stopień naładowania, dlatego też należy je do siebie połączyć plusem do plusa oraz minusem do minusa.

KIEDY AKUMULATOR NALEŻY WYMIENIĆ?

Pomimo że z należytą starannością dbasz o swój akumulator i systematycznie poddajesz go różnorodnym zabiegom konserwującym, jak każdy sprzęt, musi się kiedyś zużyć. Jak zatem poznać, że nie ma już dla niego ratunku? Jeśli zauważysz, że akumulator mimo częstego naładowywania szybko się rozładowuje i następuje brak mocy rozruchu w maszynie. O znacza to nieuniknioną konieczność zakupu nowego akumulatora.

Zastanawiasz się wymianą akumulatora? Potrzebujesz rzetelnych informacji na temat akumulatorów rolniczych dostępnych na rynku? W Behamot uzyskasz fachową pomoc przy wyborze odpowiedniego modelu, pasującego do Twojej maszyny. Motoryzacja to nasza pasja, dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom naszych Klientów.


PARTNERZY

Nasza firma stale się rozwija dlatego zapraszamy do współpracy nowych-pewnych partnerów biznesowych.

O JAKOŚĆ TOWARÓW ORAZ USŁUG DBAMY DOBIERAJĄC ODPOWIEDNICH PARTNERÓW:

&

ZNAJDŹ NAS