AKUMULATORY MOTOCYKLOWE ‐ WYBÓR I KONSERWACJA

AKUMULATORY MOTOCYKLOWE ‐ WYBÓR I KONSERWACJA

Z roku na rok rośnie liczba motocyklistów na polskich drogach. Ryczący silnik w ciepłe, letnie dni już nie robi na nikim wrażenia. Razem z motocyklistami przybywa ich maszyn i akcesorii do nich. Od 24 sierpnia 2014 roku każdy posiadający prawo jazdy kat. B od co najmniej 3 lat może legalnie podróżować na jednośladzie. Moda na motocykle będzie się więc rozwijać, a popularyzacja tego środka transportu wymaga rozpowszechniania wiedzy o konserwacji naszych ukochanych motocykli. Warto więc zapoznać z bardzo ważnym aspektem jakiejkolwiek podróży, a jest nim sprawny akumulator motocyklowy.

RODZAJE AKUMULATORÓW MOTOCYKLOWYCH

Ważną kwestią na jaką trzeba zwrócić uwagę są rodzaje akumulatorów. Na forach internetowych zrzeszających motocyklistów pełno jest tematów dotyczących tego zagadnienia. Na podstawie najpopularniejszych opinii postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jaki akumulator kupić do mojego motocykla? W użytku są akumulatory żelowe i kwasowe. W tym momencie pojawia się pytanie, który rodzaj wybrać? Należy przede wszystkim zrozumieć różnice między jednym, a drugim.

Akumulatory żelowe są znacznie bardziej wygodne. Nie wymagają one bowiem z jego strony specjalnej uwagi. Mają one budowę zamkniętą, która uniemożliwia jakiekolwiek zabiegi związane z konserwacją zawartego w nich żelu. Dzięki takiej, a nie innej konstrukcji charakteryzują się one wyższą odpornością na wstrząsy. Jest to ważne w wszelkiego rodzaju motocyklach terenowych. Oczywiście, jak każdy sprzęt, trzeba dbać o ich stan. Szczególnie ważne jest usuwanie wszelkich zabrudzeń, które mogłyby wpłynać na pracę akumulatora.To samo tyczy się zacisków akumulatora - należy pilnować by zawsze były dobrze dokręcone. Jako że z motocykla nie korzysta się cały rok, a niska temperatura nie sprzyja żywotności wszelkiego rodzaju baterii, dobrze jest na okres zimowania wymontować akumulator z motocykla i przechowywać w temperaturze pokojowej.

Drugi rodzaj - akumulatory kwasowe, wymagają trochę większego zaangażowania ze strony użytkownika. Należy regularnie poświęcać im uwagę poprzez sprawdzanie elektrolitu. Jeśli jego poziom jest niski uzupełniamy go. Robi się to dolewając wody destylowanej. Kolejną różnicą oczywiście jest cena - akumulatory kwasowe są zazwyczaj tańsze. W ich przypadku także należy pamiętać o okresie zimowym. Jeśli chcemy zacząć nowy sezon bez problemów, tak w przypadku pierwszego rodzaju akumulatorów, dobrze jest przechowywać je w stosunkowo ciepłym miejscu.

Jaki więc rodzaj akumulatora wybrać do naszego motocykla? Jesli posiadamy starszy model motocykla, który jest pozbawiony dodatkowych udogodnień wymagających zasilania, możemy zaoszczędzić pieniądze kupując akumulator kwasowy. W przypadku nowszych wersji lepszym wyborem będą akumulatory żelowe. Motocykle terenowe, które są narażone na znaczne przechyły i wstrząsy obowiązkowo też ich wymagają.


PARTNERZY

Nasza firma stale się rozwija dlatego zapraszamy do współpracy nowych-pewnych partnerów biznesowych.

O JAKOŚĆ TOWARÓW ORAZ USŁUG DBAMY DOBIERAJĄC ODPOWIEDNICH PARTNERÓW:

&

ZNAJDŹ NAS